Zdravím, chtěl jsem se zeptat na dvě otázky: 1) Jak je to s přísností kontroly rozměrů velkého zavazadla u AA? Měří se to i s kolečkama, držákama atd. nebo jenom hrany kufru? Na webu píšou max 157cm, na letence mám 158cm. Jde o to, že kufr, který mám, se pohybuje na hranici 157cm (když se to naplní, tak se to asi ještě trochu nafoukne). Bez koleček a madel to má cca 151cm. 2) Bude nějaký problém s nabíječkou k notebooku v příručním zavazadle? Respektive jsou vůbec na palubě zásuvky (EU?, US? vzít redukci?)? Nemám v notebooku totiž baterku  .

American Airlines

Založil ve fóru Letecké společnosti

Já pro AA připravoval Style Guide pro překlady – vypadalo to, že se chystají kvůli tomu hodit web do češtiny, tak jsem se těšil na dalšího klienta. Tak jak píšeš, snad to rozlítají aspoň příští rok.

0 Citovat

Ani na zimní řád s tím nepočítají, jak se mělo lítat PHI do 6. Ledna...  UA a DL zatím jsou potichu, ale vypadá to že taky nebudou letos zde. 

0 Citovat

Ahoj, prosím potvrdí mě nekdo moji doměnku: u nejlevnějšího tarifu AA jsem z angličtiny pochopil že místa jsou přidělena a ne že si je vyberu při check-in. Je to tak? Mám si raději připlatit za místa aby jsme byli vedle sebe. Zase tak často nelítáme a s tímhle jsem se u normálního dopracve setkal poprvé. Děkuji za info

0 Citovat

Přesně tak, zadarmo si nemůžete vybrat, dnes už to není nic zvláštního, ale my jsme naposledy letěli čtyři, check in jsme měli až na letišti jako jedni z posledních a oba lety nás dali k sobě. Třeba 2+2 nebo 3+1 v řadách za sebou, takže pokud Vám to stačí takto, tak není třeba platit.

Já si sedadla nikdy neplatím. Vždy se dá na palubě nějak domluvit. Kdysi nás check in rozházel po celém letadle a stejně jsme se na palubě domluvili, proházeli a seděli u sebe.

0 Citovat

Ak je to možné, spravte check-in až na letisku. Ak budú voľné miesta, a ak pekne poprosíte, pravdepodobne Vám vyhovejú.

0 Citovat

Já bych osobně udělal check-in dopředu, aerolinky mívají v systému místa prohromadě i když si je člověk nekoupí (nebo už klesli na úroveň Ryanairu?). Když se vám nebudou líbit, pořád můžete zkusit na letišti hezky poprosit.

1 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

Přesně tak, zadarmo si nemůžete vybrat, dnes už to není nic zvláštního, ale my jsme naposledy letěli čtyři, check in jsme měli až na letišti jako jedni z posledních a oba lety nás dali k sobě. Třeba 2+2 nebo 3+1 v řadách za sebou, takže pokud Vám to stačí takto, tak není třeba platit.

Já si sedadla nikdy neplatím. Vždy se dá na palubě nějak domluvit. Kdysi nás check in rozházel po celém letadle a stejně jsme se na palubě domluvili, proházeli a seděli u sebe.

Tak spoléhat se na to, že "vždy se dá na palubě nějak domluvit" :-) Pokud si většina lidí dneska místa platí, těžko se budou svýho vybranýho a zaplacenýho zbavovat a jen tak ho s někým měnit. Navíc u US aerolinky bude hodně kartičkářů a lidí se statusem a ti mohou mít výběr místa zdarma a ostatní ne, což je poměrně logické, je to jedna z nejjednodušších forem jak někomu dát něco navíc oproti ostatním. Prostě pokud je sedět dohromady, nebo na vyvolených místech, tak si to jednoduše dopředu koupím, pokud ne, neřeším a nechám se posadit kamkoliv. Samozřejmě nevylučuju, že to na letišti nevyjde a neposadí všechny dohromady, jen by to nechtělo tam přijít mezi posledními :-)

0 Citovat

JanaV _1 napsal(a):

 

Já si sedadla nikdy neplatím. Vždy se dá na palubě nějak domluvit. Kdysi nás check in rozházel po celém letadle a stejně jsme se na palubě domluvili, proházeli a seděli u sebe.

inu, cesi. ostuda vzdy a vsude :)

2 Citovat

@Pavel

Vy považujete za ostudu, když se člověk umí slušně domluvit? Tak to asi nechápu. Nic špatného nedělám, jen prostě nechci vyhazovat peníze za zbytečnosti. Pokud se domluvím, tak super, pokud ne, tak to taky přežijeme. O nic nejde a nemyslím si, že bych někdy slušnou žádostí dělala ostudu.

A rozhodně nikdy nikoho neurážím na nějakém fóru. 

1 Citovat

no, ona posadka je silene nadsena, kdyz v te kratke chvili mezi ukoncenim boardingu a rozsvicenim signalizace k usazeni a safety instruktazi, se jim tam nekdo zacne organizovat, presouvat a delat vlny :)

kdyz je pro vas tak dulezite se presazovat, tak to zjevne zbytecnost nebude :)

0 Citovat

A víte, že to jde řešit i bez asistence posádky a po zhasnutí signalizace? Ale já se tady nechci dohadovat, každý to řešíme po svém, já jsem to naštěstí v letadle musela řešit jen jednou, jindy se to vždy vyřešilo předem na zemi nebo jsme prostě v pohodě dostali místa u sebe automaticky. 

Stojím si za tím, že cestuji levně a nepřiplácím za sedadla. Létáme ve čtyřech a např. při poslední dovolené by mě výběr sedadel na všechny lety celkem stál 336 Euro. A to už je podle mě fakt dost.

 

1 Citovat

Taky to jde řešit tak, že to neřeším a sedíme každý jinde, beztak spolu budeme celou dovolenou :-).

4 Citovat

Souhlasím, mi samotné by to nevadilo, ale když letíte s někým kdo se bojí nebo s dětmi, tak je příjemnější sedět spolu. Ale zvládnout se to samozřejmě dá. Tady jen někdo na začátku řešil jak to udělat, aby seděli spolu, tak takhle vznikla celá diskuse. 

0 Citovat

Vyřešili jsme to dokoupením sedadel na let LHR-LAX-LHR cenově pro 2 to bylo cca 1000kc vzali jsme místa v prostřední řadě za ty 11usd na sedadlo nám to stojí. Jsme spolu při 11 hodin dlouhém letu a nemusíme nikoho otravovat když chceme na WC a stejně tak nikdo nebude budit nebo prosit nás. 

0 Citovat

Ahoj, prosim jen o potvrzeni moji domnenky. Mame letenky Viden-Londyn-Chicago-Las Vegas s AA (operujici BA). Pokud budu delat checkin pres AA aplikaci, tak to jde 24 hod. predem a pri tom odbaveni odbavim rovnou celou trasu, je to tak? Nemusim doufam postupne? A jelikoz mame ten obyc tarif, tak viz prispevky vyse - sedadla se mi prideli nahodne? Mame jen prirucni kufr, takze pujdeme rovnou na palubu, proto odbaveni na letisti nepotrebujeme. Dekuji za potvrzeni. 

0 Citovat

@ ROBI: pokiaľ je to všetko na jednej letenke, postup je presne ako píšeš

0 Citovat

Ano, dekuji. A jak to sezeni? Ptam se proto, ze sice je to koupene jako American Airlines, ale operujicim letadlem je British Airways -> pri prihlaseni u AA se mi to presmeruje na rezervaci sedadel na BA a BA oproti AA davaji sedacky k sobe, pokud cestujeme ve dvou. 

0 Citovat

Záleží na tarife, v ktorom si letenky zakúpil.

0 Citovat

Samozrejme, jako spravni cesi, letime basic economy :D a vim, ze tenhle tarif u AA prave “rozesazuje”. Ale pri prihlaseni do rezervace a prokliknuti na vyber sedadel se web presmeruje na BA a vim, ze BA naopak nechava sedacky vedle sebe. Tak jsem z toho trochu jelen...

0 Citovat

Malo by platiť to, čo vidíš na BA (spoločnosť, ktorá let realizuje)

0 Citovat

Spíš by mělo platit, že platí pravidla společnosti, která operuje první nebo nejdelší let.

0 Citovat

Myslím, že je to podľa pravidiel spoločnosti, u ktorej reálne robíš check in a podľa zabookovaného tarifu.

0 Citovat

floodland napsal(a):

Spíš by mělo platit, že platí pravidla společnosti, která operuje první nebo nejdelší let.

MSC ovlivnuje pravidla bagaze, nikoli seatingu.

U seatingu pak funguje seatingova dzungle, kterou ovlivnuje rada faktoru - nektere aerolinky spolupracuji vice , nektere mene … takze nekde vas posadi podle pravidel toho, kdo dela checkin, jinde zase podle pravidel jednotlivych dopravcu

0 Citovat

Super, takze ani ofiko to poradne nikdo asi nevi :D jde o to, ze tohle resim pres aplikaci a bud to necham na posledni chvili na online checkin, kde bud nas rozesadi a nebi posadi k sobe a nebo budu platit za mista, kde je cena pres 1000 za osobu/misto. Jenze se mi prici davat penize za neco, co muze dopadnout tak, ze nas to vlastne automaticky sesadi dohromady, kdyz by to bylo podle pravidel BA. Coz ale nikdo nevi... a ted babo rad. 

0 Citovat

Ja letel pred mesicem s AA… z Evropy do US operovano BA. On-line check-in mi to nedovolilo. V Praze na prepazce mi  dali letenku jen do Londyna a v Londyne jsem musel znovu na prepazku na vystaveni letenek pro zbytek cesty. Mel bys prestupovat mezi terminaly 3 a 5. To je cca 10 minut autobusem. O sedadla u sebe si muzes rict na prepazce… v 90% pripadu ti vyhovi. Jinak AA hnusny, stary letadla, kozeny sedacky.-)

0